قیمت ,شرایط ,دولت ,دلار ,محدوده ,البته ,تنها چاره ,دلاری برای

سلام خدمت شما تریدر حرفه ای

امیدوارم که شاد و پیروز باشید، چند روزی درگیر بودم و امکان آپدیت کردن وبلاگ میسر نبود.

این روزها خبرهای متفاوتی از گوشه و کنار به گوش می رسد؛ حجم خبرهای اندوهناک به صورت عجیبی بالاست. دولت کار سختی پیش رو دارد و مجددا افت قیمت نفت می تواند شرایط را برای بهبود، سخت تر کند. همین حالا که در حال نوشتن این مطلب هستم نفت وست تگزاس اینترمدیت به کانال 36 دلاری وارد شده است، گزارشات گلدمن ساکس حاکی از انتظار افت تا محدوده 20 دلار است ولی این اتفاق بسیار بعید خواهد بود و هنوز اثرات ریزش این چند روزه را نمی توان به راحتی به آینده تعمیم داد و به نظر نفت 50 دلاری برای سال آتی گزینه ی در دسترس تری باشد و دولت هم تنها چاره اش افزایش تولید نفت است و جز نفت واقعا مزیت دیگری نداریم. با افت قیمت نفت طبعا بخش بزرگی از اقتصاد ما با مشکل رو به رو خواهد بود و در پس آن بخش های مرتبط و هزینه های جاری دولت سر به فلک خواهد زد و هزینه های منطقه ای نیز برای کشور افزایش سرسام آوری داشته است. سخن از درآمد مالیاتی زمانی که کشور با افت درآمد ملی رو به رو باشد سخن عاقلانه ای نخواهد بود ولی در بعد مالیات تا جایی که بنده اطلاع یافتم سیستم دقیقی در حال تدوین است.

در بعد سیاسی هم زیاد نباید به اسد دلخوش بود و روسیه را قدرتمندترین حمایت در روند نزولی یاد کنیم و امیدوارم در جای جای این کره ی خاکی صلح برقرار شود ولی بی شک افت قیمت نفت به بحران های منطقه خواهد افزود و البته دست و بال قدرت های منطقه ای برای سرکشی را هم خواهد بست.

بورس هم این روزها از کمبود نقدینگی می نالد و شرایط خوبی ندارد ولی برای بلند مدت بسیاری از قیمت ها جذابیت یافته اند. بعید می دانم تا باز شدن گره ی کور نقدینگی دفتری اقدامی در خصوص نرخ بهره بانکی صورت پذیرد و نهایتا اقدامات به سپرده های کوتاه مدت محدود شود و البته مسئله ی نگران کننده بیکاری است و طرح های جدید دولت تنها در راستای جلوگیری از بیکاری نیروی کار فعلی است و سپرده های مردم در بانک ها در حال آب شدن است و نیرویی نیز برای سرمایه گذاری و مخارج دولتی وجود ندارد. تنها چاره استفاده از اعتبارات خارجی و در بخش بعد استفاده از سرمایه گذاران خارجی است و در این بخش با توجه به شرایط سیاسی داخلی مطمئنا به زودی اتفاقات خاصی در حدی که مشکلات را سامان دهد نخواهد افتاد.

برای این مدت چند نماد را در نظر داشتم؛ خدیزل محدوده 350 تومان  خبهمن در محدوده 160 تومان، ثامان 120 تومانی و البرز محدوده 100 تومان، ارزش بررسی را دارند. حواستان به حباب منفی سکه باشد، انتظار افت قیمت دلار به زیر 3500 تومان در شرایط فعلی و بدون دخالت بانک مرکزی را نباید داشت؛ حال که هفته ی آتی با افزایش نرخ بهره ی دلار به احتمال زیاد رو به رو خواهیم بود و شاخص دلار تقویت خواهد شد و البته به نظر این تقویت اندکی هیجانی خواهد بود و مجددا به تعادل خواهد رسید. از چین هم اخبار خوبی به گوش نمی رسد و از سویی بازارهای کالایی را با ریسک های بسیاری مواجه کرده است و سنگ آهن 40 دلاری برای ما شرایط سختی را رقم خواهد زد.

امیدوارم همیشه شاد و پیروز باشید.

 

 

منبع اصلی مطلب : سرمایه گذاری شخصی
برچسب ها : قیمت ,شرایط ,دولت ,دلار ,محدوده ,البته ,تنها چاره ,دلاری برای
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : امید به روزهای روشن